• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší

TS Čitateľský oriešok bude lúskať takmer 10 000 žiakov z 274 škôl!

Pridané: 20.11.2014 09:15:00 Počet zobrazení: 859

20 November 2014

Od polovice augusta do konca októbra sa do celoslovenskej súťaže nakladateľstva RAABE prihlásilo spolu 9 998 žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka základnej školy.

Spomedzi 274 základných škôl z celého Slovenska učitelia prihlásili spolu 3 165 druhákov, 3 435 tretiakov a 3 398 štvrtákov. Čitateľsko-výtvarná súťaž sa tak aktuálne dostáva do svojej druhej fázy, v ktorej budú učitelia spoločne so svojimi žiakmi čítať zadané príbehy z pracovných zošitov Tajomstvá sveta pre 2., 3. a 4. ročník základnej školy, a následne odpovedať na kontrolné otázky, či prečítanému textu aj porozumeli.
„Reakcia učiteľov aj žiakov na našu čitateľskú súťaž nám potvrdila, že čítanie a spolu s ním aj rozvíjanie fantázie a detskej predstavivosti, je niečo, o čo deti na základných školách stále stoja. Hoci konkurencia iných aktivít – a najmä médií – je veľmi veľká, veríme, že deti si stále cestu k čítaniu nájdu", komentovala počet prihlásených žiakov do súťaže Monika Oravská, riaditeľka nakladateľstva RAABE. „Súťaž v nakladateľstve RAABE organizujeme po prvýkrát, ale už teraz vieme, že to bolo správne rozhodnutie," dodala.
Čitateľský oriešok vyvrcholí v januári 2015, dokedy musia žiaci dva prečítané príbehy za pomoci svojej fantázie a výtvarných zručností premeniť do podoby jediného výkresu a zaslať na adresu nakladateľstva RAABE. Február sa potom bude niesť v znamení hlasovania na Facebooku Školského portálu, kde žiaci, učitelia, rodičia aj iná široká verejnosť svojimi hlasmi rozhodnú o tých najkrajších kresbách.
V marci 2015 nakladateľstvo RAABE vyhlási víťazov súťaže. V troch základných kategóriách: Ocenenie nakladateľstva RAABE (individuálne ceny pre jednotlivcov), Ocenenie verejnosti (na základe počtu „lajkov" na Facebooku) a Ocenenie najaktívnejšej školy bude udelené v rámci každého ročníka prvé, druhé aj tretie miesto. A na aké ceny sa môžu žiaci a ich učitelia tešiť?
Okrem pracovných zošitov z nakladateľstva RAABE sú pre žiakov pripravené balíčky zaujímavých knižiek od partnerov z vydavateľstva IKAR a abcknihy.sk, ale aj darčekové kupóny na nákup tovaru podľa vlastného výberu v predajniach Dráčik.
Odmenou pre učiteľov za ich prácu na vyučovacích hodinách budú zase wellness pobyty na
2 noci v Hoteli Plejsy od partnera súťaže, spoločnosti MM CLASS, v hodnote 100 EUR bez DPH, ale aj metodické materiály pre učiteľov z nakladateľstva RAABE. Hlavnú cenu pre Najaktívnejšiu školu venovala do súťaže spoločnosť SOMI Systems – a síce: vypracovanie komplexného Bezpečnostného programu IS pre základnú školu v hodnote 950 EUR bez DPH.
Dodajme, že všetky informácie o podmienkach a priebehu súťaže, spolu s dôležitými termínmi uzávierok nájdete na stránke: www.skolskyportal.sk v sekcii Čitateľský oriešok.

PARTNERI SÚŤAŽE:

Hotel Plejsy  SOMI     IKAR
 
abc knihy
 
                                     
  
 skolsky portal        rodinka

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info