• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší

TS Čitateľský oriešok 2 bude lúskať takmer 13 000 žiakov z 314 škôl!

Pridané: 12.11.2015 16:30:00 Počet zobrazení: 1082

12 November 2015

Od polovice augusta do konca októbra sa do celoslovenskej súťaže, ktorú vyhlásilo odborné nakladateľstvo RAABE, prihlásilo spolu 12 867 žiakov druhého, tretieho a štvrtého ročníka základnej školy.

Spomedzi 314 základných škôl z celého Slovenska učitelia do súťaže prihlásili spolu 3 814 druhákov, 4 682 tretiakov a 4 371 štvrtákov. Čitateľsko-výtvarná súťaž sa tak aktuálne dostáva do svojej druhej fázy, v ktorej budú učitelia spoločne so svojimi žiakmi čítať zadané príbehy z pracovných zošitov Tajomstvá sveta pre 2., 3. a 4. ročník základnej školy a následne odpovedať na kontrolné otázky, či prečítanému textu aj porozumeli.

„Reakcia učiteľov aj žiakov na našu čitateľskú súťaž opäť po roku potvrdila, že čítanie a spolu s ním aj rozvíjanie fantázie a detskej predstavivosť je niečo, o čo deti, ale tiež učitelia na základných školách stále stoja. Viaceré školy, ktoré súťažili v našej súťaži už minulý rok, sa opäť zapojili s tým, že žiakov texty a aj súťažné otázky na hodinách zabavili, spríjemnili inak klasické vyučovacie hodiny a kreslenie príbehov bolo pre mnohých žiakov naozajstnou výzvou. Veď spojiť dva prečítané príbehy do jedinej kresby je pre 8- až 10-ročné deti niekedy naozaj ťažké. Aj preto sme radi, že sme našimi zadaniami súťažiacich neodradili a oni sa spolu s nami opäť po roku rozhodli lúskať naše príbehy," komentovala narastajúci počet prihlásených žiakov do druhého ročníka súťaže Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka nakladateľstva RAABE. Len pripomíname, že do prvého ročníka súťaže sa zapojilo 10 000 žiakov z 274 škôl.

Čitateľský oriešok 2Dôležité termíny/Harmonogram súťaže
Čitateľský oriešok vyvrcholí v januári 2016, dokedy žiaci musia dva prečítané príbehy za pomoci svojej fantázie a výtvarných zručností premeniť do podoby jediného výkresu a zaslať na adresu nakladateľstva RAABE. Február a marec sa potom budú niesť v znamení hlasovania na Facebooku RAABE, kde žiaci, učitelia, rodičia aj široká verejnosť svojimi hlasmi rozhodnú o tých najkrajších kresbách.

V apríli 2016 nakladateľstvo RAABE vyhlási víťazov súťaže, a to v troch základných kategóriách: Ocenenie nakladateľstva RAABE (individuálne ceny pre jednotlivcov), Ocenenie verejnosti (na základe počtu „lajkov" na Facebooku) a Ocenenie najaktívnejšej školy. V rámci každého ročníka bude udelené prvé, druhé aj tretie miesto. Na aké ceny sa môžu žiaci a ich učitelia tešiť?

Ceny pre žiakov aj učiteľov
Okrem pracovných zošitov z nakladateľstva RAABE sú pre žiakov pripravené zaujímavé knižky od partnera súťaže – kníhkupectva Martinus.sk, darčekové koše od spoločnosti J&B Unique, výtvarné pomôcky od firmy OPTYS. Odmenou pre učiteľov za ich prácu na vyučovacích hodinách budú wellness pobyty v Hoteli Plejsy od partnera súťaže, spoločnosti MM CLASS, metodické materiály pre učiteľov z nakladateľstva RAABE, didaktické pomôcky od firmy Sensa Shop, kozmetika Mary Kay. Hlavnú cenu – interaktívnu tabuľu – pre Najaktívnejšiu školu venovala do súťaže spoločnosť Iveko.

Všetky informácie o podmienkach a priebehu súťaže, spolu s dôležitými termínmi uzávierok nájdete na stránke: www.skolskyportal.sk v sekcii Čitateľský oriešok.

 

PARTNERI SÚŤAŽE:

martinus        hotel plejsy OPTYS       SENSA SHOP
JandB Unique Školský portál

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info