• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Testovanie 5: Najvyšší čas začať s prípravou

Pridané: 17.09.2016 06:00:00 Počet zobrazení: 497

17 September 2016

Začal nový školský rok a do testovania piatakov na ZŠ z matematiky, slovenského jazyka a literatúry, resp. z maďarského jazyka a literatúry, zostávajú približne 2 mesiace. Prípravu na prvú vážnejšiu životnú skúšku by piataci už naozaj nemali viac odkladať.

V roku 2016 sa testovanie uskutoční v stredu, 23. novembra. Zúčastnia sa ho všetci piataci na základných školách, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

Na niektorých školách sa uskutoční testovanie v elektronickej forme. Týka sa to tzv. certifikačných ZŠ, ktoré sa zapojili do projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania". Žiaci z certifikačných škôl si budú môcť vyskúšať testy v elektronickom prostredí už vopred.

Minuloroční piataci mali na Testovaní 5-2015 najväčší problém s určovaním gramatickej kategórie slovesa a so zápisom správneho tvaru konkrétneho slovesa v teste zo slovenského jazyka, resp. v geometrii a meraniach v teste z matematiky. Ako sú na tom vaši piataci?

Práve so zámerom predchádzať minuloročným najčastejším chybám v testovaní a dať žiakom možnosť vyskúšať si testovanie aj nanečisto vydalo odborné nakladateľstvo svoju edíciu TESTOVANIE, v ktorej majú svoje miesto aj pracovné zošity Testovanie 5 zo slovenského jazyka a literatúry a Testovanie 5 z matematiky. Žiaci si tak môžu overiť svoje znalosti na otázkach, ktoré svojou úrovňou aj vizuálnym prevedením zodpovedajú skutočnému testovaniu.

 

PRELISTUJTE SI UKÁŽKU Z TESTOV

Testovanie 5 – Slovenský jazyk a literatúra pre 5. ročník ZŠ Testovanie 5 – Matematika pre 5. ročník ZŠ

Testovanie zo slovenského jazyka – ukážkové testy na stiahnutie
Pre učiteľov slovenského jazyka od 5. do 9. ročníka základnej školy pripravilo RAABE na redizajnovanej stránke www.skolskyportal.sk novinku. Samostatnú sekciu s ukážkovými testami zo slovenského jazyka. Pripravte svojich žiakov na celoslovenské testovanie pomocou testových otázok pripravených pre konkrétne ročníky a učivo! Úlohy u žiakov rozvíjajú logické myslenie, čítanie s porozumením, aplikáciu poznatkov a overovanie vedomostí a učiteľom  šetria čas na prípravu praktických cvičení, ktoré by pripravili žiakov na Testovanie 5 či 9. Prečo nedať žiakom šancu, aby si vyskúšali testovanie aj „na nečisto"? Viac zistíte TU.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info