• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Súťaž pre MŠ: Ako išla žirafa na vandrovku pozná víťazov

Pridané: 09.02.2015 13:30:00 Počet zobrazení: 1326

09 Február 2015

Spolu 111 krásnych detských kresieb, šikovné deti z 12 materských škôl z celého Slovenska, 219 „zdieľaní“ a celkovo 5 789 lajkov na Facebooku – to sú základné čísla o súťaži pre materské školy, ktorú s časopisom Zvedavček vyhlásilo odborné nakladateľstvo RAABE pod názvom Ako išla žirafa na vandrovku.

Súťaž prebiehala od augusta 2014, materské školy alebo jednotlivci svoje kresby zasielali na adresu vydavateľstva do konca novembra 2014. December a január sa potom niesli v duchu hodnotenia detských výtvorov. Zasadla jednak odborná porota zložená zo zástupcov nakladateľstva RAABE a akademických maliarov, o svojich víťazoch však mohla rozhodnúť aj verejnosť – a to rozdávaním lajkov na stránkach Facebooku. O treťom z ocenení – pre najaktívnejšiu materskú školu – rozhodol počet prihlásených prác do súťaže.

Výsledky súťaže:
Ocenenie nakladateľstva RAABE

1. miesto     

Alicka Bondrová, MŠ Trebišovská, Košice   

2. miesto

Vaneska Florková, MŠ Ústredie, Zákamenné

3. miesto

Šimonko Hajossy, MŠ EPJ Čabelku, Holíč

Očami porotcov – ocenenie nakladateľstva RAABE
PorotcoviaOkrem zástupcov nakladateľstva RAABE do poroty súťaže zasadli aj profesionálni výtvarníci – Zuzana a Rastislav Lukáčovci, ktorí sa venujú exteriérovej maľbe, ale rovnako tak aj maľbe portrétov, zátiší či ilustrovaniu kníh. Ich diela sú v ponuke art galérií v mnohých slovenských mestách: Piešťany, Bratislava, Prešov, Banská Bystrica, Trenčín, Trnava, Banská Štiavnica, Dunajská Streda, Nitra a iné. Ako porota hodnotila? „Pri výbere sme postupovali tak, že sme si kresby pozreli najprv každý sám a vybrali svojich troch favoritov, aj s odstupňovaním. Každý skryl vybrané medzi ostatné, potom šiel vyberať ďalší. Na víťazovi sme sa jednoznačne zhodli, druhé a tretie miesto sme navzájom ustúpili, prekonzultovali z výtvarného a tematického hľadiska, výber bol spoločný. Napokon sme uznali tieto dve ďalšie kresby ako vhodné a zaslúžilé pre 2. a 3. miesto," priblížila proces hodnotenia detských výtvorov Zuzana Lukáčová. Nasledujú víťazné kresby v súťažnej kategórii o cenu nakladateľstva RAABE.

 

 

 
Alicka1. miesto (Alicka Bondrová) – „Obrázok na prvý dojem pôsobí ako celok, dieťa pochopilo priestor, prelínanie farieb a kontrasty v diele. Tento obrázok výrazne predbieha v umeleckom dojme ostatné, doslova je to taký malý skvost, ktorý nám okamžite udrel do oka a potešil dušu. Veľký talent toto dieťa," hodnotí Zuzana Lukáčová.

 

 

 

 

Vaneska2. miesto (Vaneska Florková) – „Milé dielko, plné bezprostrednej detskej emócie – radosti, pôsobí dojmom čistoty a hravosti, hoci tam toho nie je veľa, tento obrázok je príkladom, že menej je niekedy viac. Pekne tam pôsobí pestré dekoratívne pozadie a pritom postavičky nezanikajú, práve naopak, vynímajú sa a hlavná postava je krásne optimistická," povedala o kresbe Zuzana Lukáčová.

 

 

 

 

Simonko3. miesto (Šimonko Hajossy) – „Prvé dve sú maľby, tretia je kresba, oceňujeme kresliarsku prácu na celej ploche výkresu, pôsobí to nielen ako príbeh, ale aj ako rozprávka, zámok pripomína trochu aj školu, je tam aj príroda, aj postavičky, aj architektúra, dokonca troška drámy v podobe vodnej priekopy," komentovala svoje rozhodnutie zahlasovať za túto kresbu Zuzana Lukáčová.

 

 

 

Hlasovanie verejnosti – cena verejnosti

         Počet lajkov    
1. miesto Terezka Očková, Ninka Kuzmanová a Miško Šulovský, ZŠ s MŠ Hurbanova, Martin        544
2. miesto Diana Ďubeková, ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka, Zákamenné        452
3. miesto Šimon Hajossy, MŠ EPJ Čabelku, Holíč        360

O poradí v tejto súťažnej kategórii rozhodla verejnosť prostredníctvom „zdieľania" a lajkovania kresieb detí na sociálnej sieti. Rodičia, učitelia, ale aj široká verejnosť v priebehu decembra a januára intenzívne podporili tvorivé deti spolu takmer 6 000 lajkmi. Pozrite si víťazné kresby v tejto kategórii.

Terezka1. miesto – Terezka Očková, Ninka Kuzmanová a Miško Šulovský, ZŠ s MŠ Hurbanova, Martin
544 lajkov

 

 

 

 

 

 

Dianka2. miesto – Diana Ďubeková, ZŠ s MŠ J. Vojtaššáka, Zákamenné
452 lajkov

 

 

 

 

 

 

 Šimonko3. miesto – Šimon Hajossy, MŠ EPJ Čabelku, Holíč
360 lajkov

 

 

 

 

 

 Ocenenie pre najaktívnejšiu materskú školu

    

     

 Počet prihlásených prác    

1. miesto

ZŠ s MŠ Vojtaššáka, Ústredie, Zákamenné

                            53

2. miesto

MŠ Veltlínska, Svätý Jur

                            21

3. miesto

ZŠ s MŠ Veľká Lomnica, Školská

                              9

Ocenenie pre najaktívnejšiu materskú školu získala tá materská škola, ktorá do súťaže zaslala najviac výkresov so žirafou vystrihnutou z časopisu Zvedavček. „Súťaž pre materské školy sme organizovali po prvýkrát. Po jej skončení môžeme zhodnotiť, že na Slovensku máme naozaj šikovných škôlkarov, ktorí spolu s pani učiteľkami radi tvoria a zapájajú sa do súťaží. Za ich snaženie sa im odvďačíme darčekovými poukážkami na nákup tovaru v predajniach Dráčik, peknými knižkami od partnerov súťaže – abcknihy.sk a vydavateľstva IKAR, ale i odbornými publikáciami z nakladateľstva RAABE. Cenu pre najaktívnejšie materské školy venovala spoločnosť J & B Uniqe – ovocné pyré. Veríme, že deťom urobia radosť," zhodnotila súťaže Monika Oravská, riaditeľka nakladateľstva RAABE.

Všetkým, čo sa do súťaže zapojili, ďakujeme.

Výhercom srdečne blahoželáme!
Môžete sa tešiť napríklad aj na takéto ceny:

Ceny do súťaže

 

PARTNERI SÚŤAŽE:

raabe-portal-logo2.jpg logo_def-def.jpg

Všetkým partnerom ďakujeme, že podporili náš projekt. Rovnako tak veľké ĎAKUJEM patrí aj profesionálnym výtvarníkom Zuzane a Rastislavovi Lukáčovcom za hodnotenie detských výtvorov. Ich dielo si môžete pozrieť tu: http://www.artgallerylukac.sk/

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info