• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

SÚŤAŽ pre MŠ: Ako išla žirafa na vandrovku – ďakujeme za 89 kresieb z 12 materských škôl

Pridané: 11.12.2014 10:45:00 Počet zobrazení: 2061

11 December 2014

„Poskladaj svoju žirafu a pusť ju na vandrovku! Má dlhý krk, s ktorým dovidí až na druhý koniec sveta... Nakresli, kam sa zatúlala žirafa zo Zvedavčeka, koho stretla, čo na cestách zažila a pochváľ sa nám. Najkrajšie obrázky oceníme peknými darčekmi.“ S takouto výzvou sa koncom augusta 2014 obrátilo nakladateľstvo RAABE na materské školy a ich škôlkarov, aby pracovali a hrali sa s časopisom Zvedavček.

Do súťaže sa mohla zapojiť každá materská škola ale aj deti/jednotlivci, ktorí si objednali balík pracovných zošitov Zvedavček 2014/2015. Čím viac originálnych žiráf zo Zvedavčeka do súťaže zaslali, tým väčšiu šancu mali na výhru – jednou z cien je totiž aj cena pre najaktívnejšiu materskú školu.

„Súťaž pre materské školy sme organizovali tento rok po prvýkrát. Kresby, ktoré nám materské školy, ale aj deti individuálne zaslali, nám potvrdili, že na Slovensku je veľmi veľa šikovných a tvorivých škôlkarov. Do súťaže za zapojili 3-6 ročné deti, ktoré zvolili tie najrôznejšie techniky dotvárania príbehov o žirafe – kreslili fixkami, farbičkami, ale aj vodovými a temperovými farbami, použili aj techniku koláže z viacerých vystrihovaných predlôh. Všetkým 89 deťom a 11 materským školám veľmi pekne ďakujeme, že našu myšlienku rozvíjať motoriku a vizuomotoriku spolu s estetickým cítením podporili a do súťaže sa zapojili," povedala Monika Oravská, riaditeľka nakladateľstva RAABE.

Nakoniec, najlepším dôkazom sú aj fotografie, ktoré do nakladateľstvo RAABE zaslali materské školy:

zirafa1 zirafa2  zirafa3 

Fotografie z výstavy „Ako išli naše žirafy na vandrovku" zo ZŠ s MŠ ul. Hurbanova 27 v Martine.

 zirafa„Súťaž nás všetkých potešila a zaujala natoľko, že sme sa rozhodli zapojiť sa a svojimi prácami prispieť do súťaže. Nezostalo to však len pri súťaži, ale spolu s deťmi sme si žirafu Alizunu aj vykašírovali z papiera a spolu s ňou cestujeme po rôznych miestach sveta. Využili sme to pri aktivitách z dopravy a poznávania sveta," napísali nám do nakladateľstva deti z triedy Červené čiapočky zo ZŠ s MŠ vo Veľkej Lomnici.

 

 

 

 

 

 

zirafa4 zirafa5 zirafa6

Z Materskej školy Ústredie v Zákamennom sa do súťaže „Ako išla žirafa na vandrovku" zapojili až tri triedy predškolákov.

Súťaž Ako išla žirafa na vandrovku sa aktuálne dostáva do svojej druhej fázy, keď nakladateľstvo RAABE zverejní na komunitnej stránke skolskyportal.sk fotogalériu všetkých zaslaných výkresov a následne aj na facebooku Školského portálu, kde až do konca januára 2015 bude prebiehať hlasovanie verejnosti za najkrajšie kresby so žirafou.

Hlasujte za najkrajšie žirafy a „lajkujte" výtvory detí práve teraz!

Dodajme, že nakladateľstvo RAABE vo februári 2015 súťaž vyhodnotí a víťazom odovzdá ceny.

 

Partneri súťaže:

    jandb
 
 ikar
 
 abc knihy
 
skolsky portal rodinka raabe

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info