• Hlasovanie spustené
 • Učiteľ nie je Google 5
 • diabetes
 • vedomat
 • minarik
 • TECHNIKA metodika
 • Previous
 • Ďalší
Späť

Športové výcviky alebo škola v prírode? Poradíme Vám ako na to!

Pridané: 22.09.2015 14:15:00 Počet zobrazení: 1927

22 September 2015

Školské výcviky a škola v prírode - dve aktuálne témy, ktoré sú momentálne predmetom rozhovorov na pôde školy, na strane zriaďovateľov, medzi učiteľmi aj rodičmi. Reč pritom nie je len o metodike prideľovania finančných prostriedkov. Viete, aké všetky podmienky musia byť pri organizovaní školou dodržané? Máte jasno vo vašich povinnostiach a dokumentácii s nimi súvisiacej?

Pre riaditeľov škôl a aj učiteľov , ktorí organizujú na školách pre svojich žiakov športové výcviky, resp. školu v prírode, vydáva odborné nakladateľstvo RAABE v týchto dňoch dve špecializované brožúry – Športové výcviky v základnej škole a druhú: Škola v prírode. V oboch prípadoch ide o praktické príručky o organizácii športových výcvikov, resp. školy v prírode, s dokumentáciou s tým súvisiacou na CD.

"Naším zámerom je previesť učiteľov a riaditeľov platnými právnymi predpismi a upozorniť ich na povinnosti a dokumentáciu súvisiacu s organizovaním plaveckého, korčuliarskeho a lyžiarskeho, snoubordingového výcviku, resp. školy v prírode v základnej škole. Naše informácie smerujú k motivovaniu riaditeľov základných škôl, učiteľov telesnej a športovej výchovy, triednych učiteľov, ako aj žiakov a ich rodičov k využívaniu športových výcvikov aj škôl v prírode na plnenie výchovno-vzdelávacích cieľov školských vzdelávacích programov," predstavila aktuálne novinky Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva Dr. Josef RAABE Slovensko. 

Ako dodala, autorky oboch brožúr – PaedDr. Lena Kampmillerová, PhD. a Mgr. Tatiana Kizivatová využívajú pri písaní svoje dlhoročné skúsenosti z organizovania športových výcvikov aj škôl v prírode na základných školách. "Pridanou hodnotou, ktorú veríme, že ocenia všetci riaditelia škôl aj učitelia, sú vzory príslušnej dokumentácie na CD, ktoré slúžia na priame využitie," dodáva Mira Schrimpelová.


ŠPORTOVÉ VÝCVIKY V ZÁKLADNEJ ŠKOLE

Športové výcviky v základnej škole

 • Čo, kedy a ako je potrebné pripraviť smerom ku škole, rodičom, žiakom a zriaďovateľovi.

 • Postupy, rady, vzory plánov a tlačív, ktoré je potrebné pri organizácii výcvikov mať v súvislosti s platnými právnymi predpismi.

 • Súčasťou sú vzory dokumentácie na CD.
Autor: PaedDr. Lena Kampmillerová, PhD.
Počet strán: 133
Formát: A5
Typ produktu: brožúra + CD

 

ŠKOLA V PRÍRODE

Škola v prírode

 • Ponúka pre riaditeľov, učiteľov, zriaďovateľa, rodičov i žiakov postupy, rady, plány, tlačivá, informácie o finančnom zabezpečení, či programe účastníkov v škole v prírode.

 • Upozorňuje na to, kto zaplatí škody spôsobené žiakom, či si môže rodič zobrať dieťa pred ukončením pobytu a pod.

 • Priložené CD obsahuje vzory dokumentácie na pobyt v škole v prírode, ktoré sú na priame využitie a môžu učiteľovi, resp. riaditeľovi školy výrazne uľahčiť prácu.


Autor: Mgr. Tatiana Kizivatová
Počet strán: 53
Formát: A5
Typ produktu: brožúra + CD

Otázky k spôsobu prideľovania príspevku možno posielať na adresu [email protected] Otázky k postupu pri obstarávaní lyžiarskych kurzov a škôl v prírode možno posielať na adresu [email protected]

Podrobnosti k prideľovaniu finančných prostriedkov na lyžiarske kurzy a školy v prírode spolu s odpoveďami na najčastejšie kladené otázky nájdete na tejto stránke.

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info