• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Slováci v Srbsku sa budú učiť z pracovných zošitov RAABE

Pridané: 08.09.2017 09:15:00 Počet zobrazení: 408

08 September 2017

V dňoch 4. až 6. augusta 2017 sa zástupcovia Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie zúčastnili v srbskej Vojvodine v Báčskom Petrovci na oslavách slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku s názvom „Slovenské národné slávnosti“. Ich súčasťou bolo aj odovzdanie daru slovenským učiteľom v Srbsku v podobe odborných publikácií a pracovných zošitov od spoločnosti RAABE Slovensko.

Slávnostné dni boli sprevádzané bohatým kultúrno–spoločenským programom, v rámci ktorých rezonovalo 500. výročie reformácie Evanjelickej cirkvi ausgburského vyznania. Zástupcovia VÚDPaP sa stretli so zástupcami Matice slovenskej v Srbsku, s vedením obce Báčsky Petrovec, zástupcami Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku a so slovenskými učiteľmi pôsobiacimi v slovenských školách vo Vojvodine. Zúčastnili sa na slávnostnom zasadnutí Matice slovenskej v Srbsku a zasadnutí Dolnozemského učiteľského spolku v Srbsku. A prezentovali slovenským učiteľom v Srbsku možnosti spolupráce a podpory zo strany odborníkov z VÚDPaP.

Slovenským učiteľom odovzdali dar vo forme odborných psychologických časopisov VÚDPaP a tiež odborných publikácií pre slovenských učiteľov a pracovných zošitov z prírodovedných predmetov pre žiakov všetkých slovenských škôl v Srbsku od spoločnosti RAABE Slovensko. „Sme radi, že sme sa takto nepriamo mohli zúčastniť a prispieť k oslavám Slovenských národných slávností v Srbsku," povedala pri tejto príležitosti Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko. Ako podotkla: „Hrdí sme najmä na to, že naša dlhoročná spolupráca s VÚDPaP na iných projektoch týmto prekročila už aj hranice Slovenska, že vďaka našim pracovným zošitom môžeme pomáhať udržiavať slovenský jazyk a podporovať kvalitu vzdelávania slovenských detí žijúcich vo Vojvodine".

vojvodina vojvodina vojvodina
vojvodina vojvodina vojvodina

Dodajme, že vo Vojvodine sa obe strany dohodli na vzájomnej bilaterálnej spolupráci, ktorú bude koordinovať Matica slovenská v Srbsku. A RAABE bude opäť rado pri tom.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info