• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Školský portál je prístupnejší vďaka novej mobilnej aplikácii

Pridané: 02.05.2017 15:45:00 Počet zobrazení: 145

02 Máj 2017

Najväčší komunitný portál pre učiteľov a riaditeľov škôl s názvom Školský portál prináša všetkým svojim prihláseným používateľom aktuality z oblasti školstva, aktivity na bezplatné stiahnutie, fórum s možnosťou spýtať sa odborníkov, súťaže o praktické učebné pomôcky a veľa ďalších možností. Aby bol Školský portál ešte dostupnejší, prichádza s mobilnou aplikáciou.

Školský portál jedným klikom

Aplikácia Školský portál je bezplatne dostupná na stiahnutie pre používateľov mobilných telefónov a tabletov, ktoré využívajú operačný systém Android a iOS v online obchodoch Google Play, resp. App Store.

skolsky portal

Pri vyhľadávaní aplikácie je potrebné zadať jej názov s diakritikou, teda Školský portál. „Jej nainštalovanie je rýchle a bezproblémové, určite nie je potrebné obávať sa veľkosti aplikácie, nakoľko má po nainštalovaní iba niečo vyše 8 MB, čo je v porovnaní s väčšinou iných aplikácií zanedbateľná hodnota,“ ubezpečuje technický správca Školského portálu Mgr. Peter Sülei.

Dostupné je všetko, a to rýchlo a pohodlne

„Aplikácia Školský portál neukracuje používateľa o nič z plného obsahu webovej stránky Školského portálu. Po prihlásení sa je možné prečítať si všetky aktuálne aj odborné články a sťahovať si aktivity priamo do zariadenia, v ktorom je aplikácia otvorená,“ približuje novinku Ing. Róbert Chudý z tímu Školského portálu.

Ako dopĺňa Peter Sülei: „Aplikácia umožňuje prístup k celému obsahu webovej stránky jediným kliknutím na ikonu aplikácie v menu zariadenia, ktoré má používateľ pri sebe. Nemusí zapínať stolový počítač, notebook, ani si stránku vyhľadávať v prehliadači a písať jej webovú adresu v mobilnom telefóne. Aplikácia používateľovi sprístupňuje všetky sekcie Školského portálu pohodlne a rýchlo priamo z mobilného zariadenia pripojeného na internet.“

V prípade akýchkoľvek problémov s vyhľadávaním, inštalovaním alebo funkčnosťou aplikácie Školský portál môžete kedykoľvek požiadať o podporu na e-mailovej adrese [email protected].

Odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko s.r.o. je už roky spoľahlivým partnerom a zdrojom informácií pre školy. Jedným z poslaní nakladateľstva je ponúkať dôležité informácie včas a v prehľadnej forme a tak prispieť k zjednodušeniu a k zvýšenej efektivite práce pedagógov. Stránkou Školský portál, ktorú RAABE spustilo v septembri 2009, a aktuálne aj aplikáciou, chce tento vzťah ešte prehĺbiť – ponúknuť učiteľom nielen aktuálne informácie, ale aj priestor na vyjadrenie názorov, na výmenu skúseností a diskusiu s kolegami. Záujemcom ponúka možnosť stať sa členom prvej internetovej komunity riaditeľov škôl a učiteľov, spoznať a nadviazať spoluprácu s kolegami na celom Slovensku.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info