• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Pozývame na 8. ročník odbornej konferencie ŠKOLA 2015/2016

Pridané: 28.09.2015 10:00:00 Počet zobrazení: 2250

28 September 2015

Viete, ako získať finančné príspevky na školy v prírode a športové výcviky a neutopiť sa v mori papierovania? Ako posilniť výučbu v oblasti Človek a svet práce, keď chýba vybavenie? Poznáte novinky, ktoré prináša verejné obstarávanie? Na čo všetko musí myslieť riaditeľ školy v súvislosti s ochranou práv detí? Ako pripraviť žiakov na budúce povolanie? Viete, aké povinnosti vyplývajú vo vzťahu k duálnemu vzdelávaniu pre základnú školu?

Tieto otázky, ale aj mnoho iných, budú tvoriť ústrednú líniu už 8. ročníka odbornej konferencie ŠKOLA 2015/2016. Téma tohtoročnej konferencie znie: „MANAŽMENT ŠKOLY UTOPENÝ V LEGISLATÍVE – HODÍME VÁM ZÁCHRANNÉ KOLESO".

Odborná konferencia je určená riaditeľom a zástupcom riaditeľov materských, základných, stredných škôl a ZUŠ, ale rovnako tak aj učiteľom, zriaďovateľom a všetkým, ktorých zaujímajú legislatívne a manažérske otázky školskej praxe. Organizátorom je odborné nakladateľstvo Dr. Josef RAABE Slovensko, ktoré na Slovensku už viac ako 16 rokov podporuje kvalitu vzdelávania.

Konferencia je jednodňová, uskutoční sa v dvoch mestách: v Bratislave sa bude konať 26. novembra 2015 a v Košiciach sa uskutoční 1. decembra 2015. „Tak, ako každý školský rok, aj tento, priniesol riaditeľom a učiteľom, resp. všetkým pedagogickým zamestnancom celý rad nových nariadení a legislatívnych úprav, ktoré musia zahrnúť do svojej práce v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu. Práve preto, aby sme ich v spleti nových predpisov zorientovali, vždy na jeseň organizujeme toto podujatie, ktoré už má hlavne medzi riaditeľmi škôl, svoju tradíciu," povedala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva Dr. Josef RAABE Slovensko.

k1  k2  k3

Minulého ročníka konferencie sa zúčastnilo približne 200 účastníkov, a podobnú účasť organizátor predpokladá aj tento rok. Dopoludňajší program budú tvoriť prednášky pre všetkých účastníkov konferencie. Novinkou tento rok bude možnosť zvoliť si poobedný program – z ponuky troch workshopov si účastníci budú môcť zvoliť dva, ktoré ich najviac zaujímajú. „Prednášajúcimi budú opäť aj tento rok renomovaní odborníci, ktorí sa tej-ktorej problematike venujú už dlhodobo. Nás veľmi teší, že svoju účasť prisľúbili aj zástupcovia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR," prezradila Mira Schrimpelová.

Riaditelia, zástupcovia riaditeľov škôl, resp. pedagógovia sa môžu na konferenciu hlásiť už teraz TU.

Tematické oblasti konferencie ŠKOLA 2015/2016:

FINANCOVANIE V ŠKOLSTVE – Viete, ako získať finančné príspevky na školy v prírode a športové výcviky a neutopiť sa v mori papierovania?

OCHRANA PRÁV DETÍ –
Na čo všetko musí myslieť riaditeľ školy, aby práva detí neskončili pod vodou?


DUÁLNE VZDELÁVANIE –
Viete, aké povinnosti z neho vyplývajú pre základnú školu, aby žiaci šťastlivo vyplávali smerom k stredoškolskému štúdiu?


KARIÉROVÉ PORADENSTVO –
Ako pripraviť žiakov na budúce povolanie, aby sa neutopili?

Voliteľné workshopy konferencie ŠKOLA 2015/2016:

ALTERNATÍVNE ŠKOLSTVO – Daltonská škola: nebojte sa vyskúšať „iný" prístup! Ovládame rôzne plavecké štýly!

PRACOVNÉ VYUČOVANIE A TECHNIKA –
Ako posilniť výučbu v oblasti Človek a svet práce, keď chýba vybavenie? Vieme, ako realizovať výučbu a neutopiť sa v dlhoch.


VEREJNÉ OBSTARÁVANIE –
Poznáte novinky, ktoré prináša verejné obstarávanie? Ponorte sa s nami do tajov elektronického trhoviska.


Zborník

 

 

Ak ste sa ešte RAABE konferencie nezúčastnili, alebo si chcete zaspomínať, nahliadnite, čo všetko sa udialo v rámci minuloročného programu a prelistujte si ZBORNÍK z konferencie ŠKOLA 2014/2015, ktorá sa konala minulý rok v Bratislave a Košiciach.

Priblížte si tie najzaujímavejšie momenty z konferencie, pripomeňte si najhlavnejšie myšlienky z jednotlivých prednášok, pozrite si spoločné fotografie.

 

ZBORNÍK Z KONFERENCIE ŠKOLA 2014/2015 SI MÔŽETE PRELISTOVAŤ TU.

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info