• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Podporte u detí čítanie a odovzdajte svoj hlas jednej z 999 postupujúcich kresieb detí!

Pridané: 11.02.2016 12:30:00 Počet zobrazení: 4552

11 Február 2016

Druhý ročník celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže, ktorá rozvíja u žiakov nižších ročníkov na základnej škole čítanie s porozumením, logické myslenie aj vnímanie medzipredmetových vzťahov, sa dostáva do svojej ďalšej fázy. Poznáme finalistov celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok 2.

Z celkového počtu takmer 13 000 prác, ktoré do súťaže prihlásili základné školy z celého Slovenska, odborná porota vybrala spolu 999 kresieb. „Do ďalšieho kola súťaže postúpili práce, ktoré podľa hodnotenia poroty najoriginálnejším spôsobom v kresbe prepojili dva prečítané príbehy z našich pracovných zošitov Tajomstvá sveta pre 2., 3. a 4. ročník základnej školy. Žiakom sa mnohokrát podarilo na výkrese rozohrať svoj – celkom nový príbeh, v ktorom sa ocitli postavičky z oboch prečítaných textov," povedala o spôsobe hodnotenia poroty Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko – vyhlasovateľa súťaže.

Postupujúce práce sa teraz budú uchádzať o hlasy vo verejnom hlasovaní na facebookovom profile organizátora. Žiaci, učitelia, rodičia, starí rodičia, kamaráti a všetci známi tak svojím lajkovaním môžu podporiť mladých autorov kresieb. Práce s najväčším počtom lajkov získajú hodnotné ceny.

Hlasovanie verejnosti bude prebiehať až do 31. marca 2016.

Fotogalériu postupujúcich prác za 2. ročník nájdete TU. Hlasujte!
Fotogalériu postupujúcich prác za 3. ročník nájdete TU. Hlasujte!
Fotogalériu postupujúcich prác za 4. ročník nájdete TU. Hlasujte!

V apríli 2016 nakladateľstvo RAABE vyhlási víťazov súťaže, a to v troch základných kategóriách: Ocenenie nakladateľstva RAABE (individuálne ceny pre jednotlivcov), Ocenenie verejnosti (na základe počtu „lajkov" na Facebooku) a Ocenenie najaktívnejšej školy. V rámci každého ročníka bude udelené prvé, druhé aj tretie miesto.

Odmena pre žiakov, ale aj učiteľov
„Keďže si veľmi ceníme prácu učiteľov a sme radi, že naše pracovné zošity môžu predovšetkým vďaka im prinášať do tried niečo nové a nezvyčajné, rozhodli sme sa v našej súťaži oceňovať nielen žiakov, ale aj učiteľov. Patrí im vďaka za to, že s deťmi príbehy čítali, na hodinách odpovedali na kontrolné otázky, kreslili, a napokon všetky materiály starostlivo zabalili a odoslali k nám do RAABE. Uvedomujeme si, že to v mnohom bola práca nad rámec ich povinností a pracovného času, za čo veľmi pekne ďakujeme," povedala Mira Schrimpelová.
Okrem pracovných zošitov z nakladateľstva RAABE sú pre žiakov pripravené zaujímavé knižky od partnera súťaže – kníhkupectva Martinus.sk, darčekové koše od spoločnosti J&B Unique, výtvarné pomôcky od firmy OPTYS. Odmenou pre učiteľov za ich prácu na vyučovacích hodinách budú wellness pobyty v Hoteli Plejsy od partnera súťaže, spoločnosti MM CLASS, metodické materiály pre učiteľov z nakladateľstva RAABE, didaktické pomôcky od firmy Senza Shop, kozmetika Mary Kay. Hlavnú cenu – interaktívnu tabuľu – pre Najaktívnejšiu školu venovala do súťaže spoločnosť Iveko.

Všetky informácie o podmienkach a priebehu súťaže, spolu s dôležitými termínmi uzávierok nájdete na stránke: www.skolskyportal.sk v sekcii Čitateľský oriešok.

 

PARTNERI SÚŤAŽE:

martinus hotel plejsy OPTYS SENSA SHOP
JandB Unique Školský portál

Projekt je spolufinancovaný z dotácie Združenia vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky.

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info