• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Po anglicky, po nemecky, ale hlavne s porozumením!

Pridané: 12.12.2017 10:00:00 Počet zobrazení: 262

12 December 2017

Taká bola pre RAABE Bibliotéka 2017. Jubilejný 25. knižný veľtrh Bibliotéka aj v tomto roku potvrdil, že Slováci nestrácajú záujem o knihy a literatúru. Počas štyroch dní si atmosféru knižnej jesene vychutnalo 44 125 návštevníkov!

Za 25 rokov fungovania veľtrhu ide o druhý najúspešnejší ročník. V Inchebe sa spolu predstavilo 200 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Indie, Maďarska, Nemecka, Rakúska, Rumunska a Ruska a prostredníctvom inštitútu bola zastúpená Čína. Bibliotéku tradične doplnila výstava vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika zameraná na prezentáciu klasických učebných pomôcok aj pútavých foriem vzdelávania.

Štvordňový sprievodný program obohatili stretnutia knihovníkov a spisovateľov, prezentácie nových kníh, besedy s autormi, prekladateľmi slovenskej literatúry a známymi osobnosťami a množstvo programu pre deti, do ktorého sa každý deň zapojilo aj RAABE.

Čítanie s porozumením
V piatok 10. novembra literárne centrum 1 v bratislavskej Inchebe doslova praskalo vo švíkoch. Množstvo detí sem spolu s ich pani učiteľkami prišlo debatovať o knižkách a čítaní s herečkami – pani Emíliou Vášáryovou, Katkou Brychtovou a Petrou Polnišovou, ambasádorkou 4. ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok 4, ktorej vyhlasovateľom je práve RAABE. Obľúbené herečky čítali pre deti zábavné príbehy z pracovných zošitov Tajomstvá sveta a deti museli správne odpovedať na otázky moderátora, ktorý následne preveril, či prečítanému textu správne porozumeli. „Veríme, že formou zábavných súťaží a kvízov sme prítomné deti presvedčili, že čítanie je veľká zábava a aj vďaka nemu môžu odhaliť mnohé tajomstvá sveta," povedala Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka RAABE Slovensko.

oriesok 1 oriesok 2
oriesok 3 oriesok 4
oriesok 5 oriesok 6

Cudzie jazyky majú zelenú
Pre všetkých tých, ktorí sa chcú zdokonaliť v angličtine a nemčine, bol vyhradený sobotný program. O svojich jazykových pokrokoch sa prišli pozhovárať návštevníci Incheby s obľúbenými slovenskými herečkami Zuzkou Vačkovou a Karin Haydu, ktoré sú tvárami jazykových učebníc a slovníkov značky PONS. Tie na Slovensko prináša práve RAABE. Pásmo aktivít nielen pre deti moderoval známy moderátor Michal Slanička. Deti, ale aj dospelí si mohli vyskúšať rôzne jazykové hry a súťaže v nemčine a v angličtine, do ktorých sa s obrovským zanietením zapojili aj obe herečky. Nechýbala možnosť nechať si otestovať svoju jazykovú úroveň.

pons1 pons2
pons3 pons4
pons5 pons6
pons7 pons8

 

„Veľtrh Bibliotéka je najväčším knižným veľtrhom na Slovensku. Pre nakladateľstvo RAABE sa stal dôležitou formou prezentácie našej produkcie smerom k verejnosti. Sme radi, že sme mohli byť tento rok jeho súčasťou a veríme, že aj vďaka nemu si ku knižkám RAABE našlo cestu viac učiteľov, rodičov aj žiakov, " povedala Mgr. Mira Schrimpelová.

Dovidenia opäť o rok od 8. do 11. novembra 2018 na knižnom veľtrhu Bibliotéka 2018!

Ponuku všetkých RAABE produktov si môžete pozrieť tu.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info