• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Chcete precvičovať matematiku efektívne?

Pridané: 22.02.2018 10:17:40 Počet zobrazení: 76

22 Február 2018

Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko pozýva všetkých učiteľov matematiky na druhom stupni základných škôl a v príslušných ročníkoch na osemročných gymnáziách na druhé kolo bezplatných školení, na ktorých sa dozvedia všetky podstatné informácie o prvom softvéri na adaptívne učenie na Slovensku s názvom Vedomat.

Bezplatné školenia budú prebiehať postupne v 6 mestách Slovenska (v Bratislave, Trenčíne, Žiline, Poprade, Košiciach a Banskej Bystrici) od 20. do 23. 3. 2018.

„Chceli by sme umožniť všetkým matematikárom, ktorí sa nemohli zúčastniť na jesenných školeniach, aby mali príležitosť spoznať Vedomat a mohli sa spýtať našich odborných konzultantov na akékoľvek otázky s ním súvisiace,“ vysvetľuje dôvod organizácie marcových školení konateľka RAABE Slovensko Mgr. Mira Schrimpelová Bianchi.

Odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko prináša na Slovensko Vedomat po úspechu tohto softvéru v Írsku a Španielsku. Jeho obsah určený na vyučovanie matematiky na 2. stupni ZŠ a príslušných ročníkoch osemročného gymnázia je v súlade s platným ŠVP, čo garantuje tím tvorcov úloh z Katedry algebry, geometrie a didaktiky matematiky na Univerzite Komenského v Bratislave na čele s Mgr. Barborou Kamrlovou, PhD., M.A.

„Obrovskou výhodou softvéru v porovnaní s tlačenými učebnými materiálmi je možnosť neustále ho zdokonaľovať a prispôsobovať používateľom – pedagógom a žiakom. Odkedy sme Vedomat oficiálne uviedli na trh v septembri 2017, prešiel viacerými obsahovými aj systémovými zlepšeniami, ktoré boli spracované ako reakcia na podnety používateľov a záujemcov, ktorým sa snažíme byť vždy nápomocní. Na roadshow tak okrem iného predstavíme účastníkom ešte pokrokovejší adaptívny systém odporúčania ďalších konceptov a tém, ktorý je v súčasnosti vyvíjaný. Zaručovať bude najvhodnejšiu možnú cestu prechodu jednotlivých žiakov naprieč kurikulom pri opakovaní si učiva,“ približuje novinky Ing. Róbert Chudý, koordinátor projektu Vedomat, ktorý sa s odbornými konzultantkami zúčastní jednotlivých školení.

Školenie je tentokrát koncipované inak ako v novembri, účastníci nebudú pracovať na počítačoch, aby mohli plnohodnotne sledovať prezentáciu, robiť si poznámky a čo najviac si zo školenia odniesť. O možnosť práce so softvérom, samozrejme, nebudú ukrátení. Platí, že každý účastník získa možnosť vyskúšať si vylepšený Vedomat s ľubovoľným počtom žiakov na mesiac zdarma – aj tí, ktorí túto možnosť už doteraz využili,“ upozorňuje Mira Schrimpelová Bianchi.

Viac informácií o termínoch a miestach školení môžu záujemcovia získať TU.

PRIHLÁSTE SA TU

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info