• Hlasovanie spustené
  • Učiteľ nie je Google 5
  • diabetes
  • vedomat
  • minarik
  • TECHNIKA metodika
  • Previous
  • Ďalší
Späť

Čakajú vás prijímačky na osemročné gymnáziá? Poradíme vám s prípravou!

Pridané: 19.04.2016 16:00:00 Počet zobrazení: 1373

19 Apríl 2016

Prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá sa nezadržateľne blížia. Piataci na základných školách absolvujú nielen domácu prípravu navyše, aby v tejto skúške obstáli. Mnohí z nich navštevujú aj rôzne doučovania. S cieľom uľahčiť im prípravu na tieto skúšky a vyskúšať si zodpovedať na otázky v pohodlí domova, vydáva nakladateľstvo RAABE práve v tomto období dvojicu pracovných zošitov TESTY z matematiky a TESTY zo slovenského jazyka a literatúry na prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá.

Učiteľmi osemročných gymnázií profesionálne zostavená zbierka testov z matematiky a slovenského jazyka a literatúry je relevantnou pomôckou žiakov pri príprave na prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá. Pracovné zošity s názvom TESTY ušetria čas nielen učiteľom pri vyhľadávaní vhodných učebných pomôcok, podkladov či iných materiálov. Sú rovnako tak prostriedkom, ako si rodičia ešte pred prijímacími skúškami môžu overiť, nakoľko je ich dieťa na túto skúšku pripravené. A samozrejme, pomáhajú odhaliť aj prípadné rezervy...

V prípade oboch pracovných zošitov ide o zbierku testov určenú na upevnenie, opakovanie a precvičovanie učiva 1. – 5. ročníka základnej školy, ako aj efektívnu prípravu na prijímacie pohovory na osemročné gymnáziá.

„Postupná a systematická príprava je jednou z najdôležitejších úloh žiaka pri príprave na prijímacie pohovory. Pracovný zošit z matematiky je vytvorený tak, aby podporoval tvorivé myslenie, riešenie problémov, čítanie s porozumením, matematickú a funkčnú gramotnosť žiakov. Testy zo slovenského jazyka a literatúry naši autori zase koncipovali tak, aby obsahovali úlohy na zopakovanie učiva z gramatickej, slohovej a literárnej zložky jazyka. Rôznorodosť testových úloh z jazyka dopĺňajú ukážky zaujímavých a inšpiratívnych textov všetkých žánrov, ktoré si môžu žiaci prečítať v knihách, časopisoch alebo na internete," povedala konateľka RAABE Slovensko, Mgr. Mira Schrimpelová.
Ako dodala: „Koncepcia pracovného zošita Testy z matematiky na prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá je navrhnutá tak, aby obsahovala najrôznejšie matematické úlohy zamerané na dôkladné a ucelené preopakovanie učiva, na prehĺbenie matematických poznatkov a zručností, na posilnenie matematických kompetencií, a teda schopnosti rozvíjať a používať matematické myslenie a riešenie rôznych problémov/úloh, ako aj na rozvíjanie žiakovho logického a kritického myslenia".

Dodajme, že súčasťou oboch pracovných zošitov je aj stručné zhrnutie základných poznatkov z matematiky, resp. zo slovenského jazyka a literatúry, ktoré si má osvojiť žiak v 1. – 5. ročníku ZŠ.

Viac informácií o pracovnom zošite TESTY z matematiky na prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá nájdete TU.

Viac informácií o pracovnom zošite TESTY zo slovenského jazyka a literatúry na prijímacie skúšky na osemročné gymnáziá nájdete TU.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info